Poniedziałek - Piątek: 7-18     Sobota: 7-13 Pon - Pt: 7-18     Sob: 7-13

biuro@kjkrolnictwo.pl  |   PL  EN  LV

570 990 369

KJK Rolnictwo

Innowacyjność w agrobiznesie !

Slide down

dysantic_285x285_acf_cropped1

DYSANTIC jest produkowany na bazie wyciągu z tymianku zawie­rającego substancje aktywne o właściwościach dezynfekujących jak tymol, oraz bakterio- i wirusobójczych jak karvakrol i p-cimol. Oba ostatnie mają również stymulujący wpływ na układ obronny organizmu.
DYSANTIC zawiera również prebiotyk galaktomannę pochodzącą z nasion szarańczynu strąkowego, wspomagającą rozwój pra­widłowej (eubiotycznej) mikroflory jelitowej produkującą kwas mlekowy niezbędny do utrzymania równowagi mikrobiologicznej w przewodzie pokarmowym.
DYSANTIC zapobiega uaktywnieniu, namnożeniu się i kolonizacji jelit przez niektóre patogenne mikroorganizmy takie jak np. wywołującego dezynterię krętka Brachyspira hyodisenteriae a nawet innych bakterii Clostridium czy Salmonella (z wyjątkiem E coli).
Kiedy stosować?
 • Czynnikiem wywołującym dezynterię trzody jest krętek Brachyspi­ra, hyodysenteriae, który wniesiony do stada (poprzez zakażone zwierzęta, obsługę, myszy) i po dostaniu się do organizmu drogą pokarmową atakuje błonę śluzową przewodu pokarmowego czego wynikiem jest pojawienie się początkowo krwistej, później szarego koloru biegunki. Do szybkiego uaktywnienia się czynnika zakaź­nego i wystąpienia choroby dochodzi najczęściej w warunkach zadziałania różnorodnych czynników stresogennych:
  -Temperatura w zimie < -5°C, w lecie powyźej +30oC >
  -Zbyt duże zagęszczenie zwierząt
  -Niehigieniczne warunki chowu (cieknące poidła i odkryte koryta)
  -Nieprawidłowa technologia i dietetyka żywienia
  -Obecność toksyn w paszy
– Karmienie z podłogi
-Przegrupowywanie zwierząt
-Obniżenie odporności organizmu.
Zalety stosowania preparatu DYSANTIC-u
-pozwala na prawidłową i ekonomiczną profilaktykę oraz leczenie  dyzenterii świń.–
-Obniża ilość interwencji leczniczych
–Zmniejsza ilość zachorowań z objawami biegunki
-Poprawia wyniki produkcyjne
-Brak rezystencji w stosunku do preparatu.
Wyniki badań potwierdzają lepszą efektywność i niższe koszty zasto­sowania DYSANTIC-u niż w przypadku profilaktyki antybiotykowej!
Dawkowanie:
–Zapobiegawczo: 1-2 kg DYSANTIC / tonę paszy.
Przy wyborze koncentracji dawki zapobiegawczej należy kierować się oceną warunków chowu i żywienia panującymi w gospodarstwie, co pozwoli na uzyskanie lepszego efektu profilaktycznego.
Zawsze korzystaj z konsultacji lekarza weterynarii.
Przeciwwskazania: Brak

Opakowanie: 20 kg worek papierowy

Okres karencyjny: 0 dni